Jak powstają nasze wyroby? Wieszak na papier Novel

ANDEX Novel to kolekcja wykonana ze stali nierdzewnej. Elementy występują w dwóch wersjach wykończenia: polerowanej (błyszczącej) lub szczotkowanej (matowej). Do produkcji wieszaka na papier Novel używamy stali nierdzewnej wstępnie polerowanej: wałek φ40mm, wałek φ25mm oraz pręt φ6mm [1].Pierwszym etapem produkcji jest  cięcie materiału na odpowiednie długości, wykorzystujemy do tego automatyczną piłę taśmową z podajnikiem [2].
Może ona ciąć na zadany wymiar zarówno pojedyncze wałki, jak również pakiety prętów maksymalnie 150 mm x 150 mm. Elementy cięte są na proste odcinki. Następnie wałek φ25mm  rozcinany jest pod kątem 45o , tak powstaje korpus wieszaka. Plaster wałka  φ40mm obrabiany jest w automacie tokarskim, jedna strona jest planowana, żeby uzyskać lepszą jakość powierzchni, natomiast po drugiej stronie wytaczny jest otwór pod element mocujący.

 

W podkładce i korpusie wiercone i gwintowane są otwory, żeby całość można było zmontować i przymocować do ściany. Końcówka pręta wieszaka też jest gwintowana, następnie gięta, żeby uzyskać potrzebny kształt [3].Wszystkie detale są polerowane, żeby otrzymać powierzchnię „lustro”, następnie montowane [4] i pakowane.