Jak powstają nasze wyroby? Uchwyt półokrągły stały z płytą

Do produkcji tego wyrobu używamy stali nierdzewnej wstępnie polerowanej: rura  φ25x2mm, rura φ20x2mm oraz blachy o grubości 3mm (1). Mimo, że rury są wstępnie polerowane to pierwszym etapem produkcji jest  ich polerownie na różnych granulacjach taśmy z wykorzystaniem szlifierki planetarnej, aż do osiągnięcia efektu „lustra”.


Następnie rura jest cięta na odpowiednie odcinki. Do tej operacji wykorzystujemy  piłę taśmową. Rura φ25x2mm, która będzie służyła za pochwyt jest gięta na trzpieniowej giętarce do uzyskania odpowiedniego kształtu (2).
 

Następnie jej końcówki są obcinane, aby otrzymać potrzebny wymiar. Po gięciu konieczne jest szlifowanie i polerowanie łuku. Do tego wykorzystujemy mniejszą szlifierkę planetarną oraz polerki tarczowe. Rura φ20x2mm po cięciu ma frezowane końce, aby mogła służyć za wzmocnienie pochwytu. Następnie jest mocowana poprzez spawanie metodą TIG. Kolejną operacje jest spawanie pochwytu do podstawy (3).  Podstawa jest wycinana przy użyciu lasera z arkusza blachy, następnie polerowania. Kolejnym etapem jest czyszczenie spoin metodą elektrolitycznego trawienia oraz ich polerowane. Ostaniem etapem jest czyszczenie i pakowanie (4).Ten produkt znajdą Państwo w naszym sklepie w kolekcji Bez Barier:
Link: Uchwyt półokrągły stały z płytą 819/CC